Základní informace

Filharmonie Bohuslava Martinů

Filharmonie Bohuslava Martinů nese jméno jednoho z největších světově uznávaných českých skladatelů. Zaměření na prezentaci jeho díla, dnes již orchestrem realizovaného na četných rozhlasových nahrávkách a CD, začala v šedesátých letech.

Repertoár

Repertoár Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín tvoří téměř všechna symfonická díla různých slohových období, ale i velké množství skladeb současnosti. Členové orchestru vytvořili též několik komorních sdružení a jejich vystoupení doplňují koncertní sezónu o tuto hudební oblast.

Koncertní činnost

Koncertní činnost orchestru má základ ve třech řadách abonentních a množství mimořádných koncertů. Hostoval však též již ve všech významnějších centrech České republiky např. Praha, Brno, Ostrava, na Slovensku v Bratislavě, Žilině, Košicích.

Zahraniční turné

Zahraniční turné přivedla orchestr do Itálie, Dánska, Maďarska, Řecka, Polska, Rakouska, Rumunska, Německa, Francie, Portugalska, Španělska a USA.

Spolupráce s médii

Spolupráce s rozhlasem, televizí a nahrávky na zvukové nosiče jsou pravidelnou součástí činnosti orchestru. Z posledních let stojí za upozornění spolupráce s agenturou Vienna Modern Masters, která je zaměřena na nahrávky soudobé hudby, nebo kompletní symfonické dílo Sergeje Rachmaninova realizované firmou Bayer Record (SRN) a nahrávky hudby Antonína Dvořáka pro firmu Albany Records (USA).

Nahoru