Ne, 6. 10. 2019, 18:00 hod.

MARTINŮ VOICES

Místo konání: kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů, Zlín - Jižní Svahy  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  Vstupné: vstupné dobrovolné

J. Gallus, F. Liszt, B. Martinů, J. Novák

KOMORNÍ SBOR MARTINŮ VOICES
LUKÁŠ VASILEK, sbormistr


Tradiční koncert pořádaný v prostorách kostela Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně na Jižních Svazích obstará pěvecké těleso, jež se zabývá zejména interpretací komorní sborové tvorby posledních tří století. Martinů Voices jsou ansámblem tvořeným profesionálními zpěváky, kteří pracují pod vedením sbormistra Lukáše Vasilka. Sbor se pravidelně účastní nejvýznamnějších českých hudebních festivalů jako například Pražské jaro, Dvořákova Praha, Struny podzimu, Svatováclavský hudební festival či Lípa Musica.

V rámci festivalu Harmonia Moraviae Martinů Voices uvedou pestrý výběr kompozic z dílen hudebních skladatelů, jako jsou například Giovanni Pierluigi da Palestrina, Franz Liszt, Bohuslav Martinů či Jan Novák.

Kromě zmíněného pěveckého tělesa se v rámci tohoto koncertu představí také Linda Sítková, rodačka z Rožnova pod Radhoštěm, jež je mnohými právoplatně přiřazována k nejoceňovanějším českým varhanicím současnosti.

Komorní sbor MARTINŮ VOICES:

Grażyna Biernot, Kristýna Fílová,

Aleksandra Konyukovskaya, Andrea Soukupová soprán

Ludmila Kromková, Jana Kuželová, Pavla Mlčáková alt

Tomáš Fiala, Jakub Koś, Luboš Šedivý tenor

Michal Krůšek, Petr Svoboda, David Vaňáč bas

kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů, Zlín - Jižní Svahy

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika