B

St, 27. 11. 2019, 19:00 hod.

FLAMENCO SYMPHONY

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  Vstupné: 490,- 420,- 360,-

Seguiriya, Farruca, Guajira, Preludio–Rumba, Preludio–Alegrías, Balada, Alegrías de Cádiz, Jaleos

CARLOS PIÑANA, kytara
CELIA ROMERO, zpěv
MAISE MÁRQUEZ, tanec
MIGUEL ÁNGEL ORENGO, bicí
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
MARIO KOŠIK, dirigent


V listopadu 2019 zavítá do Zlína jeden z nejlepších flamencových kytaristů současnosti, Carlos Piñana. V jeho hře se snoubí brilantní nástrojová technika s neobyčejným výrazem, poezií a lyrismem. Svojí dechberoucí virtuozitou a oslňující krásou tónu, která je ve světě flamenca naprosto výjimečná, okouzluje Piñana publikum takřka po celém světě. Jeho zcela mimořádné interpretační dovednosti měli možnost posluchači ocenit nejen při sólových recitálech, ale rovněž v rámci projektů, v nichž Piñana propojuje prvky flamenca s jazzem, tancem, world music či zvukem symfonického orchestru.

Charismatický Pińana je zároveň oceňovaným skladatelem, v jehož kompozicích dochází k vzájemnému prolínání různých stylů i žánrů a k zajímavým fúzím flamenca s hudbou klasickou, liturgickou či taneční. Tímto neortodoxním přístupem Piñana vytvořil zajímavý dialog flamenca a jiných hudebních stylů, kterými vytváří originální hudební řeč. Do žánru flamenca se zapsal jako v pravém slova smyslu postmoderní skladatel. Je mistrem improvizace, což dokazuje v sólových instrumentálních kusech i při doprovázení zpěváků. Jeho výjimečná technika a muzikalita mu dovolují vyjádřit nejen duch čistého flamenca, ale současně i hledat nové cesty. Carlos Piñana je zkrátka umělcem vnášejícím do flamenca zcela nové perspektivy.

Ojedinělý projekt Flamenco Symphony bude realizován za doprovodu orchestru zlínské filharmonie, za dirigentským pultem stane slovenský dirigent Mario Košik.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika