Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

Čt, 29. 4. 2021, 19.00

NAROZENINOVÝ E-KONCERT

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  | 

BEDŘICH SMETANA
Libuše, předehra k opeře
ANTONÍN DVOŘÁK
Koncert pro housle a orchestr a moll, op. 53
ANTONÍN DVOŘÁK
Symfonické variace, op. 78

 

JIŘÍ VODIČKA, housle

FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
TOMÁŠ BRAUNER, dirigent

 


Úterý 30. dubna 1946. V onen den úderem 20. hodiny poprvé rozezněly sál zlínského Velkého kina tóny v podání nově založeného Symfonického orchestru národního podniku Baťa. Dlouhých 75 let rozdáváme hudbou radost našim milým posluchačům, a to je řádný důvod k oslavě. Při této příležitosti pro vás chystáme dárek v podobě živého streamu. 

V předvečer 75. výročí založení profesionálního symfonického orchestru ve Zlíně uvede Filharmonie Bohuslava Martinů pořad sestavený z děl českých autorů, jejichž jména se před třičtvrtě stoletím objevila na programu vůbec prvního koncertu naší filharmonie. Slavnostní večer nabídne předehru ze slavné Smetanovy Libuše, dále neméně proslulý Dvořákův Houslový koncert a na závěr zazní Symfonické variace téhož autora.

Sólistou večera bude Jiří Vodička, koncertní mistr České filharmonie a jeden z nejvyhledávanějších českých houslistů současnosti. Orchestr zlínské filharmonie bude řídit jeho šéfdirigent Tomáš Brauner.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika