Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

Čt, 19. 5. 2022, 19.00 hodin

A7 TALENTINUM 2022

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  | 

ROXANA HÄDLER, harfa
ANNA SYSOVÁ, klarinet
DAVID HERNYCH, housle
MARTYNA ZYCH, dirigentka
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

 

BEDŘICH SMETANA
Tři tance z opery Prodaná nevěsta

REINHOLD GLIÈRE
Koncert pro harfu a orchestr Es dur, op. 74
AARON COPLAND
Koncert pro klarinet, smyčce a harfu
FELIX MENDELSSOHN-BARTHOLDY
Koncert pro housle a orchestr e moll, op. 64


Mezinárodní festival mladých koncertních umělců Talentinum pravidelně poskytuje nadějným interpretům příležitost vystoupit za doprovodu filharmonického tělesa, získat tak nenahraditelné zkušenosti a zároveň prokázat míru vlastní interpretační úrovně. Tato přehlídka s mezinárodním dosahem, jejíž první ročník se v tehdejším Gottwaldově poprvé uskutečnil v květnu roku 1972, se již spolehlivě etablovala na místní kulturní scéně a stala se její nedílnou součástí. Za půlstoletí své existence hostil tento podnik celou řadu význačných hudebníků a v průběhu května 2022 napíše již svoji šestadvacátou kapitolu.

Závěrečný koncert abonentní řady A bude věnován právě mladým talentovaným umělcům. V jeho úvodu se představí Roxana Hädler, talentovaná harfistka, která kromě intenzivního sólového vystupování spolupracovala např. s Českou filharmonií, PKF–Prague Philharmonia, Českým národním symfonickým orchestrem či Junge Sinfonie Berlin. Rodačka z bavorského Deggendorfu provede za doprovodu orchestru zlínské filharmonie jedinečný Koncert pro harfu a orchestr Reinholda Glièra.

Pódium Kongresového centra Zlín následně přivítá Annu Sysovou, držitelku řady interpretačních ocenění, krom jiného Ceny Olega Podgorného udělované nejúspěšnějším nejmladším účastníkům soutěže Pražského jara. V jejím podání zazní Koncert pro klarinet, smyčce a harfu skladatele Aarona Coplanda.

Závěrečným sólistou večera bude houslista David Hernych, mimo jiné absolutní vítěz posledního ročníku prestižní luhačovické Akademie Václava Hudečka. Sedmnáctiletý interpret se ujme sólového partu Koncertu pro housle a orchestr Felixe Mendelssohna.

Dirigentské taktovky se chopí polská dirigentka Martyna Zych, která již spolupracovala například s Podkarpatskou filharmonií Rzeszów či se Symfonickým orchestrem Polského rozhlasu.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika