Používáme soubory cookies

Soubory cookies využíváme k analýze návštěvnosti, zapamatování preferencí a zlepšování použitelnosti webu. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím".

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

B

Čt, 21. 10. 2021, 19.00 hodin

GALAVEČER ZLÍNSKÝCH LINIÍ

Místo konání: Kongresové centrum Zlín  |  Pořadatel: Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.  |  Vstupné: 590,- 500,- 430,-

 

SLAVNOSTNÍ KONCERT K 75. VÝROČÍ ZALOŽENÍ FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

ZÁVĚREČNÝ KONCERT FESTIVALU HARMONIA MORAVIAE 2021


IVANA KOVALČÍKOVÁ, housle
VÁCLAV HUDEČEK, housle
ADAM PLACHETKA, basbaryton
KATEŘINA KNĚŽÍKOVÁ, soprán
IVO KAHÁNEK, klavír
TOMÁŠ BRAUNER, dirigent
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ

PETR WAJSAR I JOHANN SEBASTIAN BACH I
WOLFGANG AMADEUS MOZART I RICHARD ADDINSELL I
VÍTĚZSLAV NOVÁK I MAURICE RAVEL

 


Úterý 30. dubna 1946. V onen den úderem 20. hodiny poprvé rozezněly sál zlínského Velkého kina tóny v podání nově založeného Symfonického orchestru národního podniku Baťa, vůbec prvního profesionálního symfonického tělesa vybudovaného ve Zlíně.

Koncem října roku 2021 uspořádá Filharmonie Bohuslava Martinů zcela mimořádný koncert k oslavě 75. výročí svého založení za účasti několika gratulantů, předních českých interpretů, kteří s orchestrem dlouhodobě spolupracují a kteří zároveň deklarují svůj vřelý vztah k zlínskému symfonickému tělesu. Koncert zahájí Zlínské linie Petra Wajsara, unikátní pětidílný symfonický hudební obraz ikonických zlínských budov, který Filharmonie Bohuslava Martinů s velkým ohlasem premiérovala v lednu roku 2019. Následovat bude část z Bachova Koncertu pro dvoje housle a orchestr d moll, jednoho z nejslavnějších děl svého autora, které provede znamenitý Václav Hudeček společně s koncertní mistryní zlínské filharmonie Ivanou Kovalčíkovou. Pozdně barokní houslový opus vystřídají árie a duet z Mozartova Dona Giovanniho v jedinečném podání Adama Plachetky a Kateřiny Kněžíkové. Blok gratulantů uzavře oceňovaný český pianista Ivo Kahánek provedením svěžího Varšavského koncertu Richarda Addinsella.

Druhá polovina slavnostního koncertu bude patřit výhradně orchestru zlínské filharmonie. Otevře ji výběr ze Slovácké suity Vítězslava Nováka z roku 1903, skladatelova působivého impresionistického obrazu svátečního dne odehrávajícího se v malebné horňácké vesnici na úpatí Bílých Karpat.

Slavnostní večer uzavře efektní Bolero Maurice Ravela, jež je pozoruhodnou ukázkou autorových mimořádných instrumentačních kvalit i jeho výjimečného smyslu vykouzlit v orchestru nejrůznější barevné odstíny.

Dirigentské taktovky se při této příležitosti chopí Tomáš Brauner, jenž až do konce srpna letošního roku působil na pozici šéfdirigenta zlínské filharmonie.

Zbývá dodat, že v rámci tohoto večera Filharmonie Bohuslava Martinů oficiálně představí své nové dvojalbum s názvem Zlínské linie, které orchestr realizoval společně se všemi výše zmíněnými umělci v průběhu léta loňského roku. Program Galavečera tak přinese mimo jiné výběr skladeb z uvedeného CD.

 

21. října 2021 od 18.00 hodin bude možné se nechat otestovat přímo v místě konání akce, kde budou mít stánek Vaše laboratoře. Zájemce musí mít u sebe kartičku zdravotní pojišťovny. Prováděny budou pouze testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění. 

 

OPATŘENÍ V RÁMCI POŘÁDÁNÍ KULTURNÍCH AKCÍ:

Návštěvníci musí písemným potvrzením, které předloží u vstupu spolu se vstupenkou, splnit jednu z následujících podmínek:
- 14 dní po 2. dávce očkování 
- Po prodělání nemoci COVID-19 platí imunita 180 dní
- Negativní POC antigenní test ne starší 72 hod nebo negativní PCR test ne starší 7 dní, u dětí do 6 let není testování požadováno

Při účasti na koncertě je návštěvník povinen zajistit ochranu dýchacích cest respirátorem.

Podmínky pořádání koncertu jsou řešeny v souladu s aktuálními nařízeními Vlády ČR.

Kongresové centrum Zlín

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika

Filharmonie Bohuslava Martinů, o.p.s.

  • Ulice: nám. T.G. Masaryka 5556
  • Město: Zlín
  • PSČ: 760 01
  • Stát: Česká republika