1. Pondělí | 2. Úterý | 3. Středa | 4. Čtvrtek | 5. Pátek | 6. Sobota | 7. Neděle |
---|
| |
MAGDALENA KOŽENÁ
Kongresové centrum Zlín
19:00 hod.
Georg Friedrich Händel: Sinfonia Agrippina HWV 6 Georg Friedrich Händel: Cantata Armida abbandonata Leonardo Vinci: Sinfonia Maria dolorata Francesco Gasparini: l'Atalia: Ombre, cure, sospetti Benedetto Marcello: Cantata Arianna abbandonata Leonardo Leo: Cantata Angelica e Medoro Domenico Sarri: Didone abbandonata: Introduzzione Georg Friedrich Händel: Cantata Ero e Leandro
Magdalena Kožená, mezzosoprán COLLEGIUM 1704 Dirigent: Václav Luks
|
KONCERT K 100. VÝROČIU VZNIKU ČSR
Veľká sála Domu odborov, Žilina
19.00 hod.
Leoš Svárovský, dirigent
Juraj Bartoš, trubka
| |
Filharmonie Bohuslava Martinů v Badenu
Baden, Rakousko
Vilém Veverka, hoboj
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Norbert Pfafflmeyer, dirigent
|
CANTICUM CAMERALE
kostel Panny Marie Pomocnice křesťanů, Zlín - Jižní Svahy
18.00
K. J. EINWALDT: Vocalis dekalogus in Sanctissime Trinitate Matre
KATEŘINA ŠUJANOVÁ, soprán MARTIN PTÁČEK, alt ONDŘEJ MÚČKA, tenor MARTIN ŠUJAN, bas CANTICUM CAMERALE, komorní smíšený sbor EVA KALOVÁ, VÍT NERMUT, barokní housle DALIBOR PIMEK, violoncello MAREK ČERMÁK, varhanní pozitiv EDUARD TOMAŠTÍK, sbormistr a dirigent
|
8. Pondělí | 9. Úterý | 10. Středa | 11. Čtvrtek | 12. Pátek | 13. Sobota | 14. Neděle |
---|
| | |
A1 UČITELÉ A JEJICH ŽÁCI
Kongresové centrum Zlín
19:00 hod.
Povídání o hudbě 18.15 – Malý sál
Antonín Dvořák: Othello, op. 93 Bohuslav Martinů: Koncert pro dva klavíry a orchestr, H 292 Josef Suk: Pohádka, op. 16
Sólisté: Miroslav Sekera, klavír Daniel Wiesner, klavír FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ Dirigent: Tomáš Brauner
| | |
DVOŘÁKOVY DUCHOVNÍ HARMONIE
kostel sv. Mořice. Kroměříž
18.00
A. DVOŘÁK: Te Deum, op. 103 A. DVOŘÁK: Biblické písně, op. 99 A. DVOŘÁK: Agnus Dei (ze Mše D-dur) A. DVOŘÁK: Introduzione e coro, z oratoria Svatá Ludmila, op. 71
PAVLA VYKOPALOVÁ, soprán MARKÉTA CUKROVÁ, alt PAVEL VALENTA, tenor JAROSLAV PATOČKA, bas ČESKÝ FILHARMONICKÝ SBOR BRNO, sbormistr PETR FIALA FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ FRANTIŠEK MACEK, dirigent
|
15. Pondělí | 16. Úterý | 17. Středa | 18. Čtvrtek | 19. Pátek | 20. Sobota | 21. Neděle |
---|
|
K1 PRVNÍ DÁMY MASARYKOVY
Kongresové centrum Zlín
19:00 hod.
František Škroup: Smyčcový kvartet č. 1, op. 24 Antonín Dvořák: Smyčcový kvartet Es dur č. 10, op. 51 „Slovanský" (výběr) Bedřich Smetana: Smyčcový kvartet e moll, č. 1 „Z mého života" (výběr) Leoš Janáček: Smyčcový kvartet č. 1, z podnětu Tolstého Kreutzerovy sonáty (výběr)
DOLEŽALOVO KVARTETO: Václav Dvořák, housle Jan Zrostlík, housle Martin Adamovič, viola Vojtěch Urban violoncello
Valérie Zawadská, mluvené slovo
| |
B1 ČESKÝ VEČER
Kongresové centrum Zlín
19:00 hod.
Zdeněk Fibich: Bouře, op. 46, symfonická báseň Leoš Janáček: Putování dušičky, koncert pro housle a orchestr Antonín Dvořák: Romance pro housle a orchestr f moll, op. 11 Leoš Janáček: Taras Bulba
Sólista: Ivana Kovalčíková, housle FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ Dirigent: David Švec
| | | |
22. Pondělí | 23. Úterý | 24. Středa | 25. Čtvrtek | 26. Pátek | 27. Sobota | 28. Neděle |
---|
| | |
LIBUŠE
Kongresové centrum Zlín
19:00 hod.
Koncert ke 100. výročí vzniku Československa - pořádají Filharmonie Bohuslava Martinů a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně
Bedřich Smetana: Libuše, koncertní provedení opery
Libuše: Eva Urbanová Přemysl ze Stadic: Svatopluk Sem Chrudoš od Otavy: František Zahradníček Šťáhlav na Radbuze: Aleš Briscein Lutobor: Jiří Sulženko Radovan: Jiří Brückler Krasava: Petra Šimková Alvarez Radmila: Kateřina Jalovcová Ženci: Martina Mádlová Eva Daňhelová Jitka Klečanská Pavel Valenta
SBOR JANÁČKOVY OPERY BRNO, Pavel Koňárek, sbormistr FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ Jaroslav Kyzlink, dirigent
| | |
KONCERT KE 100. VÝROČÍ ČESKOSLOVENSKA
Zámek Holešov
18.00 hod.
Michaela Fukačová, violoncello
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINLŮ
Nikol Kraft, dirigentka
|
29. Pondělí | 30. Úterý | 31. Středa | 1. Čtvrtek | 2. Pátek | 3. Sobota | 4. Neděle |
---|
| | |
C1 RUSALKA
Kongresové centrum Zlín
19:00 hod.
Antonín Dvořák: Rusalka, koncertní provedení opery
Rusalka - Ivana Veberová Ježibaba - Jana Foff Tetourová Princ - Milan Vlček Vodník - Adam Leftwich Lovec - Jaromír Nosek Lesní žínky - Diana Aivia Tereza Nečasová Petra Lavička
Sbor(sbormistr) - Brusinky/Brussings (R. Dvořák) En Arché ( V. Jouza)
Taneční soubor Pop Balet:
Dívka/Rusalka - Tereza Palanová Kluk/Princ - Ondřej Bohata Šamanka/Ježibaba - Sára Stoulilová Dívky/pomocnice/Rusalky - Eva Skácelíková Franziska Vosenová Vanda Hejnová Barbora Slunéčková Lucie Zavadilová Kocour Ježibaby - Josef Veselý
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
Dirigent: Radim Dvořák
Videosekvence - Ivan Střítezský Kamera - Jiří Štajnar Kateřina Drbohlavová Klára Drbohlavová Animace - Jan Střítezský Střih - Tomáš Všetečka Ladislav Miko Kateřina Drbohlavová Klára Drbohlavová Hudební nastudování, Diriguje - Radim Dvořák Choreografie, Kostýmy, Taneční režie - Majka Piskořová Veselá Asistent režie, Dramaturgie - Barbora Miková Asistent choreografie, Nastudování – Karel Jinda Režie - Ladislav Miko Produkce – Simona Pohlová Barbora Miková Dana Miková
Představení podpořily poslankyně Evropského parlamentu:
Dita Charanzová Martina Dlabajová Kateřina Konečná Michaela Šojdrová
| | | |