Abonentní koncerty



Čt 3. 10. 2019

C1 KONCERT LUCIE BÍLÉ

S KAPELOU PETRA MALÁSKA

Tygřice, Haňa Zaňa, Miluji tě, Modi, Pouta, Zpíváš mi requiem, Láska je láska ad.

LUCIE BÍLÁ, zpěv
PETR MALÁSEK, klávesy
MARTIN LEHKÝ, baskytara
PAVEL „BADY" ZBOŘIL, bicí
JOSEF ŠTĚPÁNEK, kytary
FRANTIŠEK KOP, saxofon

Čt 10. 10. 2019

B1 ČAJKOVSKÉHO B MOLL

P. I. ČAJKOVSKIJ Koncert pro klavír a orchestr č. 1 b moll, op. 23
A. DVOŘÁK Suita A dur „Americká", op. 98b
B. MARTINŮ Fresky Piera della Francesca, H.352

MAREK KOZÁK, klavír
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
PETR ALTRICHTER, dirigent

Čt 17. 10. 2019

A1 VŮNĚ JIHU

POVÍDÁNÍ O HUDBĚ
18.15 hodin Malý sál

D. MILHAUD Vůl na střeše, op. 58, suita z baletu
B. MARTINŮ Koncert pro hoboj a malý orchestr, H.353
P. I. ČAJKOVSKIJ Italské capriccio, op. 45
P. I. ČAJKOVSKIJ Slavnostní předehra 1812, op. 49

VILÉM VEVERKA, hoboj
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
LEOŠ SVÁROVSKÝ, dirigent

Út 22. 10. 2019

K1 TOMÁŠ MATONOHA & INSPEKTOR KLUZÓ

HUDEBNÍ KABARET S PRVKY GROTESKNÍ IMPROVIZACE OKOŘENĚNÝ BŘITKÝM A NEKONFORMNÍM HUMOREM

TOMÁŠ MATONOHA, kytara, zpěv
VENDULA PŘÍHODOVÁ, zpěv, příčná fl étna
ZDENĚK KRÁL, klavír
ONDŘEJ HOMOLA, baskytara
ONDŘEJ VESELÝ, bicí nástroje

Čt 24. 10. 2019

B2 JIŘÍ VODIČKA & FBM

POVÍDÁNÍ O HUDBĚ
18.15 hodin Malý sál

B. BRITTEN Čtyři mořská interludia z opery Peter Grimes, op. 33a
J. SUK Fantasie pro housle a orchestr g moll, op. 24
J. BRAHMS Symfonie č. 1 c moll, op. 68

JIŘÍ VODIČKA, housle
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
ROBERT JINDRA, dirigent

Čt 14. 11. 2019

A2 ODKAZ STARÝCH MISTRŮ

P. HINDEMITH Symfonické metamorfózy na téma C. M. von Webera
W. A. MOZART Koncert pro housle a orchestr č. 3 G dur, K.216
M. REGER Variace a fuga na Mozartovo téma, op. 132

JAN MRÁČEK, housle
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
JAKUB KLECKER, dirigent

Čt 21. 11. 2019

B3 OSUDOVÉ OKAMŽIKY

KONCERT K 30. VÝROČÍ SAMETOVÉ REVOLUCE

POVÍDÁNÍ S J. ŠIBÍKEM
18.15 hodin Malý sál

K. HUSA Hudba pro Prahu 1968
V. POPELKA Pamatuj! Písně naděje i beznaděje
A. DVOŘÁK Symfonie č. 9 e moll „Z Nového světa", op. 95
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
TOMÁŠ BRAUNER, dirigent

Projekce fotografií Josefa Koudelky a Jana Šibíka

Čt 28. 11. 2019

C2 FLAMENCO SYMPHONY

Seguiriya, Farruca, Guajira, Preludio–Rumba, Preludio–Alegrías, Balada, Alegrías de Cádiz, Jaleos

CARLOS PIÑANA, kytara
CELIA ROMERO, zpěv
MAISE MARQUEZ, tanec
MIGUEL ÁNGEL ORENGO, bicí
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
MARIO KOŠÍK, dirigent

Ne 1. 12. 2019

D1 NEDOČKAVÝ MIKULÁŠ

L. Anderson, J. S. Bach, I. Berlin, G. Bizet, P. I. Čajkovskij, J. Rutter, A. Vivaldi ad.

ROSTISLAV MAREK, Mikuláš
JAKUB KOLLER, chlapec
MORAVSKÉ DĚTI – HOLEŠOVSKÝ DĚTSKÝ SBOR
LENKA POLÁŠKOVÁ, sbormistryně
Výtvarně navrhla a zpracovala: EVA MARKOVÁ
Scénář: JANA KAFKOVÁ
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
JIŘÍ HABART, dirigent

Čt 5. 12. 2019

A3 FRANCOUZSKÉ IMPRESE

POVÍDÁNÍ O HUDBĚ
18.15 hodin Malý sál

 

SVĚTOVÁ PREMIÉRA
J. KUČERA O mnohosti světů obydlených, symfonický obraz
M. RAVEL Klavírní koncert pro levou ruku a orchestr D dur
A. HONEGGER Pacific 231, H.53
C. DEBUSSY Moře, L.109

IVO KAHÁNEK, klavír
FILHARMONIE BOHUSLAVA MARTINŮ
TOMÁŠ BRAUNER, dirigent

Nahoru